Prawo karne jest dziedziną prawa, która reguluje odpowiedzialność karna za przestępstwa. Jest to system norm prawnych, który określa, jakie czyny są uznawane za przestępstwa, jakie kary są za nie przewidziane oraz jakie są procedury postępowania w sprawach karnych. Prawo karne obejmuje zarówno kary, jak i środki zapobiegawcze, które mają na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw. Prawo karne może być stosowane zarówno do osób dorosłych, jak i nieletnich. Prawo karne może również obejmować zasady dotyczące wykonywania wyroków, w tym wykonywania kar pozbawienia wolności, kar grzywny, kar ograniczenia wolności, kar porządkowych i innych. Wobec prawa wszyscy są równi, co ma dawać obywatelom poczucie sprawiedliwości i bezpieczeństwa oraz gwarantować to, że każdy podlega tym samym przepisom i takim samym karom. Prawo karne zajmuje się bardzo wieloma aspektami związanymi z egzekwowaniem odpowiedzialności za przestępstwa, na co wskazuje fakt, iż w jego skład wchodzi prawo karne materialne, procesowe, wykonawcze, skarbowe, wojskowe.
Prawo karne pełni trzy podstawowe funkcje, tj:
1. sprawiedliwościową – to pierwotna funkcja prawa karnego, której zdaniem jest zaspokojenia poczucia sprawiedliwości osoby, która została pokrzywdzona przestępstwem oraz jej bliskich,
2. ochronną – chroni pewne dobra, których respektowanie pozwala zapewnić porządek społeczny,
3. gwarancyjną – poprzez wyraźne określenie, co jest przestępstwem, obywatelom można w ten sposób zagwarantować, że nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności za czyny, których prawo karne nie uważa ich za przestępstwo.
Rola fachowego pełnomocnika lub obrońcy w postępowaniu karnym, w tym już na etapie postępowania przygotowawczego jest nieoceniona. Doświadczony obrońca może pomóc w przygotowaniu skutecznej linii obrony, doradzić, jakie działania podjąć, aby jak najlepiej chronić swoje interesy, a także reprezentować Klienta przed organami ścigania.
W ramach świadczonych usług oferuję m.in.:
Nawigacja po przepisach prawnych bywa trudna i wymaga doświadczenia. Jesteśmy tutaj, aby ułatwić Ci ten proces i zapewnić profesjonalne wsparcie.
Pomoc prawna w ramach Kancelarii, świadczona jest zasadniczo po wcześniejszym, telefonicznym lub mailowym, ustaleniu terminu spotkania:
-podczas spotkania, w siedzibie kancelarii
-podczas spotkania, w ustalonym przez klienta miejscu
Kancelaria jest czynna w godzinach od 09:00 do 17:00, od poniedziałku do piątku, jednakże możliwe jest również umówienie się w indywidualnie uzgodnionym terminie poza godzinami pracy Kancelarii.
Ponadto, Kancelaria świadczy pomoc prawną również przy użyciu środków porozumiewania się na odległość oraz poczty mailowej.